Aksiyal fanlı su soğutma kuleleri, Isı ve güç üreten tesislerde atık ısıyı atmak için kullanılan soğutma sistemleridir. Giren hava ve suyun bir kısmının buharlaşmasıyla çevre sıcaklığının altına düşürülebildiğinden bu Aksiyal fanlı su soğutma kulelerinde düşebileceğimiz en düşük sıcaklık hava sıcaklığıdır. Şirketin modüler eksenel fan yelpazesi içinde, uygulama için özel olarak tasarlanmış bir çözümdür. 

Mühendislik ekibi, uygulamanın yüksek verimlilik ve düşük gürültü gereksinimlerini karşılamak için eksenel fan modelini seçer. Şirketin orak eksenel fan serisi, düşük gürültülü eksenel fan tasarımıyla etkili bir şekilde basınç üretir. 

Orak bıçağın kıvrımlı tasarımı ve ince arka kenarı, daha sessiz bir eksenel fan için düşük uyanıklık türbülansı oluşturmak için ses spektrumundaki saf tonları azaltır ve girdap dökülmesini azaltır. Orak profilinin geniş akor uzunluğu ve genel yüzey alanı, daha yavaş hızlarda daha fazla basınç oluşturmak için birleşir.

Aksiyal Fanlı Soğutma kulelerinin Avantajları

  1. Harika enerji verimliliği
  2. Sağlam tasarım
  3. Sessiz operasyon
  4. Düşük basınçta yüksek hava akışı
  5. Tak ve çalıştır özelliği sayesinde hızlı bir şekilde hazır olun.

Mekanik çekişli soğutma kuleleri fanlıdır Soğutma kulesi fanının amacı, ısı transferine yardımcı olmak için soğutma kulesi boyunca bir çekiş sağlamaktır. Cebri çekişli soğutma kulelerinde, fan eksenel veya santrifüj olabilir. İndüklenmiş çekişli soğutma kulelerinde fan her zaman ekseneldir. Çoğu soğutma kulesi, eksenel bir fan ile indüklenmiş çekişlidir.

 


Aksiyal fanlı soğutma kulelerinin radyal fanlı soğutma kulelerinden daha verimli olması hakkındaki yazımız >>>