Su Soğutma Kuleleri neden kullanılır?

Bir  soğutma kulesi soğutma kulesi  , soğutma gruplarından gelen ısıyı atma veya reddetme için kullanılır. Hava soğutmalı soğutma grupları, su soğutmalı soğutuculardan daha az verimli olup, ıslak ampul sıcaklıklarına yakın olan kule suyundan gelen ısıyı reddetmektedir.

CTP su soğutma kuleleri ısıtma ve soğutma sistemleri okullarda, büyük ofis binalarında ve hastanelerde kullanılır. Öte yandan, soğutma kuleleri CTP su soğutma kuleleri sistemlerinden çok daha büyüktür ve petrol rafinerileri, bitkiler, doğalgaz işleme tesisleri, petrokimya tesisleri ve diğer endüstriyel prosesler ve tesislerdeki soğutma kulesi su sistemlerinden ısıyı uzaklaştırmak için kullanılırlar.

Soğutma kulesi fanları, doldurma ortamı boyunca havayı yukarı çekmek için indüklenen taslak soğutma kulelerinde kullanılır. Zorla çekişli soğutma kulelerinde hava, hava girişi kanadı altındaki üfleyiciler tarafından itilir / zorlanır.

Fabrikada monte edilen bu soğutma kulesi sistemleri biraz sökülür ve son montaj veya alan montajı için birkaç bölüme gönderilir. Buna rağmen, küçük fabrikada monte edilmiş soğutma kuleleri bozulmadan sevk edilebilir. CTP soğutma kuleleri, uygulamasına bağlı olarak taslak, çapraz akış, zorla çekiş veya karşı akışa neden olabilir.