Paket soğutma kuleleri

Paket tip soğutma kuleleri kolayca sevk edilebilir olması özelliği ile diğer tüm soğutma kule tiplerinden ayrılır. Şehir içi ve dışı sevkiyatı mümkündür. Kullanıldıktan belirli bir süre sonra dahi değişken işletme şartlarına bağlı olarak lokasyonu kolayca değiştirilebilir.

Atmosferik soğutma yöntemine sahip paket  soğutma kuleleri, yüksek soğutma gücüne gerek duyulmayan ve kurulum için az yer olan endüstriyel uygulamalar için kullanılır.

Bir yada bir den fazla eşit hücrelerden oluşabilmektedir. Bu özelliği ile kademeli yapılan üretimlerde enerji tüketimini minimumda tutmak mümkün olmaktadır.

Bu soğutma kulelerinin en önemli avantajı hızlı ve kolay nakliye ve montaj yanı sıra kısa teslimat süreleri vardır. Geniş ürün yelpazesi ve basit uyumluluk sunulmaktadır. Korozyon ve çevre koşullarına karşı yüksek dirence sahip CTP malzeme uygulamasıyla oldukça avantajlıdır.

Bacalar dahil ctp malzeme kullanılan bu tip kulelerde bağlantı cıvataları dahi paslanmaz malzemeden seçilmektedir.

Paket soğutma kulelerinin teknik çözümleri, her zaman belirli bir müşterinin ihtiyaçlarına göre oluşturulmakta ve kurulum sahasında gerekli parametreler, yerel koşullar, su kalitesi gereksinimleri ve özel koşullara uymaktadır.

Soğutma havasını değiştirmek, bir elektrik motoru tarafından tahrik edilen bir fan ünitesi tarafından sağlanır. Paket soğutma kulesi, neredeyse her yere yerleştirilebilen bağımsız bir kurulum olarak yapısal olarak çözülür. Soğutma gücünü arttırmak için soğutma kulesinin başka bir bölümünü de ekleyebilirsiniz.